Gizlilik Sözleşmesi

Gizlilik ve Güvenlik

Gozeyapimarket.com hiç bir surette, müşterilerine ve ziyaretçilerine ait bilgileri, üçüncü kişi ve kurumlara vermemeyi taahhüt eder. Herhangi bir hukuksal soruşturma durumunda ise makamlarca yasal yollardan talep edilecek bilgiler verilecektir.
 
Kayıtlı müşteri bilgileri sadece müşterinin kendisi ile ilgili işlemlerde kullanılır.   Gozeyapimarket.com tarafından gönderilebilecek duyuru/bilgilendirme maillerinin gönderimi, müşterinin onayı doğrultusunda yapılır.
 
  Gozeyapimarket.com müşterilerin ve kendisinin güvenliğine önem vermektedir. Kullanıcılara ait kişisel ve gizli bilgilerin tümü, güvenli elektronik sistemlerde standartlara uygun olarak saklanmaktadır. Firmamız, gelişmiş güvenlik sistemleri ile korunmakta ve alışveriş yapanlar için yüzde yüz güvenlik sağlamaktadır. Firmamız üyelerinin kişisel bilgilerine, kredi kartı verilerine ve tüm diğer hassas bilgilerine firmamız personeli de dahil olmak üzere, hiçbir üçüncü şahıs, izinli veya izinsiz erişemez. Bu çerçevede en son güvenlik teknolojisi olan SSL metodunu kullanmaktadır. SSL ile daha detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 
 
Elektronik Ticaret, ürün, hizmet ya da bilginin satılması ve satın alınması sürecini kapsayan ticari işlemlerin internet üzerinden gerçekleştirilmesidir. Mağazamızı terk ederken mutlaka üye işlemleri altındaki Güvenli Çıkışı tıkladıktan sonra terk edin. Güvenli çıkış yapmadan aynı pencerede başka sayfa görüntülemeyin.İnternet gibi herkese açık ağ ortamlarında dolaşan hassas bilgilerin, kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel olmak için her ödeme sisteminin, güvenlikle ilgili olarak yerine getirmesi gereken bazı zorunluluklar vardır. Bunların başlıcaları;
 
 
Gizlilik (Confidentiality): İşlem bilgilerinin üçüncü partiler tarafından değil sadece doğru kişi ya da kuruluş tarafından görülebilmesi. Örnek: Kredi kartı numarasının başkaları tarafından ele geçirilmesine engel olmak.
 
Bilgi bütünlüğü (Integrity of data):Bilginin kaynağında üretildiği şekliyle, değişmeden alıcıya ulaşmasını sağlamak. Örnek: Satın alma bedeli gibi, alınan ürün ya da hizmete ilişkin ödeme bilgilerin değiştirilmemesi.
 
Kimliğin kanıtlanması (Authentication):Kredi kartının geçerliliğinin, kart sahibi ve mağazanın kimliklerinin doğruluğunun kanıtlanması. Örnek: Kredi kartı bilgilerinin gönderen kişinin kart sahibi olduğunun doğrulanması. 
 
İnkar edememe (Non-repudiation): Alıcının ya da satıcının, yaptığı işlem sonrası, o işlemi yaptığını inkar edememesi olarak 
özetlenebilir.
 
SSL (Secure Sockets Layer):SSL, web üzerindeki iletişim güvenliği için kullanılan ve bilgi transferinin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlayan güvenlik protokolüdür. Web siteleri ve tarayıcılar tarafından yaygın olarak desteklenen SSL, müşteri ve mağaza arasındaki mesajların şifrelenmesini ve sadece doğru adreste deşifre edilmesini sağlar. Netscape Communications Corporation tarafından geliştirilen SSL teknolojisinde hem istemci (bilgi alan) hem de sunucu (bilgi gönderen) bilgisayarda doğrulama (authentication) ve (bilgisayarın karşılıklı olarak birbirini tanıması) mekanizması kullanılır. SSL , bir internet işleminde rol alan partilerin kimliklerinin doğruluğunu kanıtlamak için dijital sertifikalar kullanmaktadır. Dijital sertifika sahibi , kendisine gönderilecek mesajı şifrelemesi için diğer partiye sertifikası ile birlikte şifreleme anahtarını gönderir. Sertifika ile gönderilen anahtar ile şifrelenen mesaj ancak sertifika sahibi tarafından deşifre edilebileceğinden mesajın doğru kişi tarafından okunması sağlanır. 
SSL, şifreleme sistemi olarak Açık Anahtar Şifreleme Yöntemini kullanır. Bu yöntem sayesinde SSL web üzerindeki iletişimde hem transfer edilen bilginin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlamakta , hem de istemci ve sunucunun kimliklerini doğrulamaktadır. Ancak SSL, işlemi gerçekleştiren kişinin kredi kartı sahibi olduğunu kanıtlayamamakta ve mağazanın kredi kartı bilgilerine girişini engelleyememektedir.
 
Ayrıca 3D SECURE alt yapısı olan bankalarla 3D SECURE protokoluna göre çalışılmaktadır.
 
Veri gizliliğinin korunması:Veri gizliliği açık anahtar kriptografisi kullanılarak yapılan şifreleme ile sağlanmaktadır. Mesajı okuyacak parti , mesajı şifreleyecek tarafa açık anahtarını (public key) gönderir. Mesajın gönderileceği partinin açık anahtarı ile şifrelenen mesaj yalnızca mesajı alan partinin sahip olduğu ilgili kapalı anahtarla (private key) deşifre edilebilmektedir.
 
Veri bütünlüğünün korunması:Mesaj , özetlenmek (message digest) üzere daha önce belirlenmiş sabit bir uzunlukta yeniden işlenir (hash) ve şifrelenir. Mesajı alan parti orijinal mesajı deşifre edip aynı sabit uzunlukta işledikten sonra deşifre ettiği mesaj özeti ile karşılaştırır. Her iki özetin aynı olması halinde verinin bütünlüğünün korunduğu kanıtlanır.
 
İşleme katılan diğer partilerin kimliklerinin doğrulanması
İşleme katılan diğer partilerin kimliklerinin doğrulanması bir "güven hiyerarşisi" gerektirmektedir. SET protokolü , sertifika yönetimini desteklemek için bu güven hiyerarşisini tanımlamıştır. Dijital sertifika, güven zincirinin bir üst seviyesindeki otorite tarafından üretilen bir dijital imzadır. Dijital sertifikalar, partilerin doğruluğunu kanıtlamakta kullanılmaktadır. 
 
Mağazamızı terk ederken mutlaka üye işlemleri altındaki Güvenli Çıkışı tıkladıktan sonra terk edin. Güvenli çıkış yapmadan aynı pencerede başka sayfa görüntülemeyin.
Yükleniyor...